in ,

2018’in En İyi Erkek Parfüm Markaları

Güzel kokular her insanın ilgisini çeker. İnsanlarda çok önemli bir etkiye sahip olan kokular, güne başlarken bir kap içerisinden bize yardımcı olabiliyor.

Bu kaplara parfüm adını veriyoruz ve çoğumuz her gün kullanıyoruz. Kullandığımız bu parfümler, güzel kokuların bir araya getirilmesiyle oluşuyor.

Parfümün geçmişi, günümüzden 5000 yıl öncesine kadar dayanmakta olup modern parfümlerin miladının Fransa’da başladığını söyleyebiliriz. Daha öncesinde de görülen parfümler, 17. ve 18 yüzyıllarda Fransa’da ciddi olarak kullanılan ve geliştirilen bir ürün olmuş.

Biz de bu yazımızda sizlere en çok tercih edilen erkek parfüm markalarından bahsedeceğiz. Parfüm hakkında genel bilgi verdiğimize göre hemen parfüm listemize geçebiliriz.

Dolce Gabbana

Baharat ve odunsu kokuların karışımı olan parfümleri üreten markanın ürünlerinin, 2008 yılından itibaren erkekler tarafından ferah, erkeksi, kalıcı bir etkiye bıraktığı biliniyor.

Giorgio Armani 

Bu marka baharatlı kokulara düşkün olan erkekler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Modern ve maceracı olmak isteyen erkeklerin tercihi olan bu parfüm, genç erkeklere daha çok hitap etmektedir.

Dior Fahrenheit

Odunsu ve çiçek kokularının yoğunlukta olduğu bu parfüm, yüksek kalıcılığa sahip olan, yaratıcı, güçlü ve kendine güvenen erkeklerin tercihi haline gelmiştir.

Calvin Klein

Baharatlı kokular kategorisinde en fazla tercih edilen erkek parfümlerinden biri olan Calvin Klein, kaliteli, cesur ve kendinden emin erkeklerin tercihi olmaya devam etmektedir.

Hugo Boss

Özellikle genç yaştaki erkeklerin favori parfümü haline gelen bu parfüm, duygu değişimlerine yol açtığı ve müthiş bir özgüven patlaması yaşattığı yönünde yorumlar alıyor.

ZARA

Özellikle Night Pour Homme ürününün kalıcı ve hoş kokusuyla bu listeye girmeye hak kazanıyor. İspanya merkezli bir şirket olan Zara diğer ürünlerinin yanı sıra parfüm sektöründe de ilerleyişine devam ediyor.

 

Bir diğer yazı olan 2018’in En İyi Kadın Parfüm Markaları yazısını da incelemenizi tavsiye ederiz.

Written by NMB

Nazım Mert BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde RA ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

YouTube’dan Ayda 5000 Lira Kazanın!

2018’in En İyi Kadın Parfüm Markaları