in ,

Cilt Bakımı | Sabah Rutini

Cilt bakımının akşam rutini bölümünü bir önceki yazımızda paylaşmıştık. Bu yazımızda ise sizlere cilt bakımınızın sabah rutini kısmını paylaşacak ve sabahları güne merhaba demenin en güzel ve en keyifli, ferah yolunu sunacağız.

Merak edenler yazımıza.

 

Gece boyu dinlenmiş ve uygulamış olduğumuz nemi içine çekmiş olan cildimize sabah rutini olarak da temizlemeli ve ferahlatmayı ihmal etmemelisiniz.

Güne ferah ve kaliteli başlarsanız devamında olacak saatler için de hem kendinize olan güveniniz artar hem de gün içerisinde olan o yoğun saatlerinizdeki cilt yaşlanmalarının, kırışmalarının önüne geçebilirsiniz.

Bizim kendi ihtiyaçlarımız olduğu kadar, uzun yıllar boyunca bizimle kalacak olan cildimizin de ihtiyaçları olduğunu unutmamalıyız. Cildimizin gerekli ihtiyaçlarını karşılamalı ve hem sağlıksal hem de psikolojik açıdan rahat etmelisiniz.

 

 

Peki bunun için ne yapmalı ve nelere dikkat etmelisiniz?

İlk olarak mutlaka ama mutlaka yazılarımızda yazdığımız gibi cildinize gerekli olan bakımı yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Bunun için sizlere sabah ve akşam rutinlerinde neler yapmanız gerektiğini yazdık.

Daha sonra yaptığınız makyajlara ve kullandığınız makyaj malzemelerine dikkat etmelisiniz ki olduğunuzdan daha sivilceli ve daha kırışık görünümlü bir cildiniz olmasın.

Akşam rutininde iyice temizlediğinizden emin olduğunuz cildinizi sabah ne yaparak temizlemeli ve neye dikkat etmelisiniz?

İlk olarak sabah rutininizde akşam yapılan kadar çok malzeme kullanmamanızı öneririz. Sabah rutininizin az ve öz olması yeterlidir.

Ayrıca cilde yapılan sabah rutini birkaç saat sonrasında yapacağınız makyaj için bir ön hazırlık da olmalı.

3 adımda sabah rutininizi tamamlayacağınız ve güne yepyeni bir ferahlıkla başlayacağınız yazımız sizlerle!

 

 

1. YÜZ YIKAMA

Sabahları ve günün 24 saati boyunca yapabileceğiniz olan yüz yıkamanızı, elinize bir miktar temizleyici jel ya da temizleyici köpüklerden yararlanarak soğuk su yardımı ile yıkayabilirsiniz.

Soğuk su hem yüzünüzdeki gözenekleri kapatır hem de sizin güne daha dinç başlamanızı sağlar.

 

 

2. TONİK

Her zaman da dediğimiz gibi cildinizi her temizlediğinizden emin olduğunuzda cilt gözeneklerini kapatmayı ve bu yüzden cildinizi toniklemeyi unutmamalısınız.

Tonik cilt için önemli bir detaydır.

 

 

3. NEMLENDİRME

Tonikten hemen sonra yaptığınız son adım ise cildinizi nemlendirmek olmalı ve cildinizin sebum olayını dengelemelisiniz.

Sebumun daha önceki yazılarımızda öneminden bahsetmiştik. Sabah rutinin de vazgeçilmez parçalarından biri olan nemlendiricinizi dışarı çıkarken de yanınıza almayı ihmal etmemeli ve gün boyu kendinize çok güzel bir şekilde baklayı unutmamalısınız.

Sağlıklı ve ferahlı bir gün sizi bekler.

 

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Yıllardır Değişmeyen Tek Lezzet | Aşure Tarifi

Cilt Bakımı | Akşam Rutini