in ,

Doğru Bildiğinizi Sandığınız 5 Gerçek!

Bu yazımızda sizlerin doğru bildiğini sandığı ya da kulaktan dolma olayların asıl hallerinden bahsedeceğiz. Her doğru bildiğiniz gerçek ya yanlışsa?

Merak edenler yazımıza.

Hotelsсombined 245 countries

 

 

Et yemeyenler vejetaryendir.

Özellikle de ülkemizde oldukça kullanılan vejetaryen kelimesinin anlamını bilmeyen sayısı azımsanamayacak kadar çok. Her et sevmeyen ya da yemeyen insan vejetaryen değildir.

 

 

Balıklar 3 saniyede her şeyi unuturlar.

Bu kulaktan dolma olayı kimin çıkardığından emin değiliz fakat Japon balıklarının bilimsel olarak hafızası 3 ayda bir yenilenmektedir.

 

 

Bukalemunlar etrafındaki objelere göre renk değiştirir.

Bukalemunlar dişilere kendilerini etkilemek veya korktukları için renk değiştirirler. Kendilerinin o anki durumlarına bağlı olarak renk değiştirme olayı yaşarlar.

 

 

Einstein matematik derslerinde çok başarısızdır.

Sanılanın aksine Einstein, matematikte başarısız değildi. İsminden oldukça anılan ve fizik konusunda mükemmel olan bir insanın matematikte başarısız olma gibi bir olasılığı yoktur. Bu düşünce 1900’lü yıllarda bir öğrencinin diğer kişileri kandırması üzerine çıkmış ve oldukça da yayılmıştır.

 

 

Suşi, çiğ balıktan yapılır.

Suşi, bilinenin aksine sadece çiğ balıktan yapılmaz. Suşi’yi istediğiniz malzemeler ile seçebileceğiniz bir sürü alternatifleri bulunmaktadır. Bunlar farklı isimlerle anılsa da sonuç olarak malzemelerini seçebileceğimiz Suşi alternatifleri vardır.

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

En İyi 5 Kişisel Gelişim Uygulaması