in , ,

Dünyanın En Değerli 5 Şirketi

Bu yazımızda sizlere Dünyanın en değerli 5 şirketinin kimler tarafından kurulduğunu ve ne gibi bir iş yaparak, ne kadar kazançları olduğundan bahsedeceğiz. Merak edenler yazımızın devamına.

 

5. FACEBOOK

 

Şubat 2004′ te Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook dünyanın en değerli 5 şirketi arasında yer alıyor. 89 milyar 684 milyon dolarlık geliri ile sosyal medyada insanların iletişim kurmasını ve bir şeyler paylaşmasını sağlayan bir uygulamadır.

 

 

4. SAMSUNG 

 

92 milyar 289 milyon liralık kazancı ile Lee Byung-Chul tarafından 1932′ de kurulmuş olan şirket, günümüzdeki teknoloji devlerinin arasında yer alıyor. Telefon, tablet, bilgisayar gibi akıllı sistemleri hayatımıza sokan şirket, Güney Kore merkezli bir şirkettir.

 

 

3. GOOGLE

 

4 Eylül 1998′ de kurulan şirketin kazancı, toplam 120 milyar 911 milyon dolardır. İnternet üzerinde arama yapmamızı sağlayan arama motoru ve reklamları aldığımız, Amerikan anonim şirketidir.

 

 

2. APPLE

 

146 milyar 311 milyon dolarlık kazancı ile listemizin ikinci sırasında yer alan Apple, 1976′ da teknoloji devi Steve Jobs, Steve Wozniak, Ronald Wayne tarafından kurulmuştur. Günümüzde telefon, bilgisayar, tablet ve bir çok yenilik üreten, çok uluslu bir şirkettir.

 

 

1. AMAZON

 

Jeff Bezos tarafından 5 Temmuz 1994′ te kurulan e- ticaret sistemli bir bilişim şirketi olan Amazon’un bu yıl ki kazancı, 150milyar 811 milyon dolardır.

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Mutlaka Alınması Gereken En İyi 5 Oyuncu Bilgisayarı!

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli | Makyaj Yapmanın Püf Noktaları