in , ,

Evde Sıkılanlar İçin Derdinize Çare Olacak Muhteşem Çözüm Önerileri!

Yaz aylarının gelmesi ile tatile gidemeyen bir sürü öğrencinin evde ne yapacağı konusunda hiçbir fikri yok.  Evde yapabilecek aktiviteler sayesinde canınızın sıkılmayacağından eminiz.

Sizler için en iyi derlediğimiz fikirleri okumak ve incelemek için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Evdeyken sıkılmayacağınız aktivitelerimiz sizlerle!

 

 

1. DİZİ/FİLM İZLEMEK 

 

Evde boş oturup canınızın sıkılacağına, kendinize sürekli izleyebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bir dizi bulabilir ve tamamen ona sararak diziyi bitirebilirsiniz. Eğer dizilerden hoşlanmıyorsanız alternatif olarak da film izleyebilir ve evde keyifli vakit harcayabilirsiniz.

Tabii dizi veya film seçmek tamamen zevkinize kalmış olsa da tarzınız dışında ilginç bulacağınız dizi veya filmlere bakmanız da aynı zamanda sizi diğer konularda da bilgi sahibi yapacak hem de aynı tarz içeriklere sahip dizi veya filmleri izleyerek çabucak sıkılmamış olacaksınız.

 

 

2. KİTAP OKUMAK 

 

İlgi çekebilecek, bilgi verebilecek ve okuduğunuzda sizleri memnun edebilecek kitaplar bulmaya ve onları okumaya özen göstermelisiniz. Kitaplar, düzgün ve akıcı bir lisan ile konuşmanıza olanak verdiği gibi yararlı kullanımlarında da bilgi verebilecek niteliktedir.

Aynı zamanda bir dizi veya film izlemekten ziyade kitap okumayı ve kahramanlarının düşüncelerinin tam olarak ne olduğunu bilmek isteyenlerdenseniz, evde sıkılmamak için yapmanız gereken aktivitelerin en başında kitap okumanın geldiğini belirtmeliyiz.

 

 

3. HOBİ EDİNMEK 

 

Sanat gibi bir çok farklı alanda hobi edinmeyi ve bu konularda kendinizi geliştirmeyi de ihmal etmemelisiniz. Aynı zamanda kendinize yeni bir dil ekleyebilir bunun üzerinde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bazen edindiğiniz hobilerde kendinizi geliştirmeniz de size birçok farklı yollar açacaktır. Hem evde oturarak sıkılmamış hem de bir çaba sarf ederek bilgiye ulaşmış olursunuz.

 

 

4. İŞ BULMAK 

 

Edindiğiniz hobiler doğrultusunda ya da dilerseniz birçok yerde çalışma imkanı bulabilirsiniz. İnternet üzerinden veya çevrenizde bulunduğunuz bir işe girerek hem bütçenize katkıda bulunabilir hem de vaktinizi boşa geçirmemiş olursunuz.

Bu konuda bir önceki yazdığımız yazıyı okuyabilir ve öğrenci iseniz işinizi kolayca bulabilirsiniz.

 

 

5. MEDİTASYON/ YOGA 

 

Sabahları ve akşamları spor yaparak ve meditasyon, yoga gibi uygulamalara yönelerek kendinizi hem rahatlatabilir hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz. Sağlık hem hayat kaliteniz açısından hem de sizin açınızdan çok önemli, bu unutmamalısınız.

 

 

 

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Vişne Suyunun Hiç Bilmediğiniz 10 Faydası!

TÜRKİYE’NİN EN İYİ 5 YILDIZLI OTELLERİ