in

Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin Sırlar | Püf Noktaları

Hepimizin sevdiği fotoğraf çekimlerinin doğru bir açı ile sizi göründüğünüzden daha güzel ve estetik durdurmasını istemez misiniz?

Bu yazımızda sizlere fotoğraf çekerken nasıl poz vermeniz gerektiği ve poz vermenin incelikleri gibi önemli ayrıntılara değineceğiz.

Merak edenler yazımıza.

 

Hepimiz fotoğraf çekinmeyi ve çekindiğimiz fotoğrafları sosyal medyada paylaşmayı seviyoruz. Peki bu fotoğraflarda daha estetik ve daha güzel çıkabilmenizin püf noktalarını söyleyecek olsak ne dersiniz?

Vereceğimiz püf noktaları dikkate alarak sizde pozların daha güzel gözükmesini sağlayın!

 

 

1- DURUŞ

 

Poz verirken dikkat etmeniz gereken unsurlardan birincisi bacak açınız ve duruş pozisyonunuzdur. Eğer dik bir şekilde poz verirseniz, ciddi hem de vücudunuzun sevmeyeceğiniz yönlerini ortaya çıkaran bir fotoğraf karesi olmuş olur.

Unutmayın duruşunuz ve ellerinizi koyduğunuz yerler çok önemli.

 

 

2- OMUZ AÇISI

 

Bir diğer duruş pozisyonu ise yandır. Verdiğiniz bu poz hem bacaklarınızı kalın göstermemiş hem de karşı tarafa fotoğraf çekmek için öylesine poz verdim imajı yaratmayacaktır.

 

 

3- SIRTIN DİK KONUMDA OLMASI

 

Fotoğraf karesine dik bir konumda değil de yandan bacaklarınızı daha asimetrik bir konuma getirerek ve sırtınız dik bir şekilde poz vererek hem rahatlık hem de güzel bir fotoğraf karesi sağlayabilirsiniz.

 

 

4- SABİT KAFA DURUŞU

 

Bu tarz yakın çekimlerde boynunuzu kırmaktan daha çok dik tutmayı ve omuzlarınızın dik ve eşit bir konumda olmasına dikkat edin.

 

 

5- EL HAREKETLERİ

 

Fotoğraf karelerini duruşunuz kadar elinizi koyduğunuz yer ve onların duruşu da önemlidir. Fotoğrafınızın bir tık daha güzelleşmesini istiyorsanız bunu mutlaka yapmalısınız.

 

 

 

Duruş ve el açıları mutlaka önemli unsurlardır. Bunları göz ardı etmemelisiniz.

 

 

6- KAFA HİZASI

 

Fotoğraf karelerinde kafanızın dik bir duruşta olmasına dikkat etmelisiniz.

 

 

7- VÜCUT HATLARINI BELLİ ETME 

 

Karelerde sizi kötü gösterecek ve vücudunuzun farklı açı yüzünden kötü görünmemesi için bu tarz fotoğraf karelerinde sırtınızın duruşuna dikkat etmelisiniz. Aksi halde fotoğraf karesinde sizle beraber ekstra bir göbek de çıkabilir.

 

 

8- BOYUNUZU UZUN GÖSTERMEK İÇİN

 

Boydan olan fotoğraflarınızda daha fresh ve daha asimetrik bir görüntü olması adına bir ağaca ya da bir duvara bu şekilde yaslanarak ayağınızın bir tanesini duvara dayayabilirsiniz.

 

 

9- MANZARAYA KARŞI

 

Manzara karşısında verdiğiniz bu pozla fotoğraf kareniz mükemmel olacak.

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Türkiye’nin En Güzel 5 Kadın Ünlüsü

Makyaj Malzemesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?