in ,

Her Sabah Güne Duş Almak ile Başlamanın Bilinmeyen Faydaları!

Sabahları güne duş alarak başlamanın sizlere oldukça yararı olduğunu biliyor muydunuz? Bu yazımızda sizlerin aklına takılan tüm soruları yanıtlayacağız.

Merak edenler yazımıza!

 

Güne duş alarak başlamak size zor mu geliyor ya da bunu alışkanlık haline getirmenin sizin açınızdan zor mu olduğunu düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımızda sizlere alışkanlık haline getirmek için yazdığımız bilgileri dikkate alarak bu yöndeki zinciri kırabilir ve güne kendinizi daha iyi hissederek başlayabilirsiniz.

Güne duş almakla başlamanın bize ne gibi faydaları olduğunu yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

 

GÜNE DAHA ÇABUK UYANMAK

 

Elma, kahve gibi bir takım sizi sabaha dinç ve uykulu halinizden kurtulmuş hissettirecek yiyecekleri yemek yerine güne duş alarak başlamanız hem daha dinç hem de güne daha heyecanlı başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Sabahları duş almak her ne kadar bazı insanlar tarafından zor görülse de sabahları kendine bu rutini alışkanlık edinenler, rutinden son derece memnun ve sabaha daha dinç uyandıklarını belirtiyorlar.

Elma ve kahve gibi yiyeceklerden ziyade soğuk ya da ılık bir duşun sizi güne daha zinde hazırlayacağından eminiz.

 

 

GÜN İÇERİSİNDE FERAH HİSSETMEK

 

Gün içerisinde yaptığınız iş sebebi ya da yoğunluğunuzdan dolayı terleyip, kötü kokabilir ve bundan rahatsızlık duyabilirsiniz. Fakat güne duş alarak başlarsanız kendinizi gün içerisinde olacak yoğunluk için hem ferah hem de hazır hissedersiniz.

Gün içerisinde oluşacak yoğunluklarda ise sabahları yaptığınız duş sebebi ile daha da hafifleyecek ve daha rahat işinize odaklanabileceksiniz.

 

 

GÜNLÜK TEMİZLİK İHTİYACI

 

Bir önceki günden kalan, geceleri sıcaktan terlediğimiz zamanlar ve daha bir sürü sebepten ötürü duş alma ihtiyacı hissederiz.

Gün içerisindeki yoğunluğu güzel bir sabaha başlayarak atabilir ve motivasyonunuzu üst düzeye çıkarabilirsiniz. Sabahları duş almak ve güne kendini temizleyerek başlamak size gün içerisinde olacak yoğun tempo için hazır hissettirecek.

Sabahları duş almak ile başlayan insanların kendilerini kötü koku gibi şeylerden uzak tutmalarının ferahlığı içerisinde rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler.

 

 

ÖZGÜVEN

 

Sabahları duş alarak evden çıkan insanların kendilerine daha çok özgüven duyduklarını biliyor muydunuz?

Sabahları güne temiz başlamak hem vücudunuz açısından hem de kendinize duyduğunuz özgüven konusunda oldukça etkili. Gün boyu motive hissetmek ve güne güzel bir başlangıç yapmak için sabahları duş almayı ihmal etmemeli ve bunu klasik bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Makyaj Malzemesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makyaj Yapmanın Bilmediğiniz Zararları!