in , ,

İngilizcesini Geliştirmek İsteyenler İçin 10 Yabancı Dizi Önerisi!

İngilizce’ nin ortak dil olması ve çoğu yerde konuşulması artık günümüzde çok yaygın olmaya başladı. Siz de İngilizcenizi geliştirmek ve akıcı bir şekilde İngilizce öğrenmek istemez misiniz?

Bu yazımızda sizlere İngilizceyi en rahat öğrenebileceğiniz ve size en akıcı şekilde İngilizceyi konuşturabilecek 10 dizi önerisi sunuyoruz. Merak edenler yazımızın devamına.

Genel olarak konuşmaları yavaş, akıcı ve sizin İngilizcenizi sağlamlaştırabilecek 10 dizi önerisi ile karşınızdayız. Bu yazımızda kelimeleri üst düzey olmayan diziler önereceğiz. Zor- Kolay derecesine göre de siz belirleyebilir ve hangi diziyi izlemek istediğinizi kararlaştırabilirsiniz.

O zaman dizi önerilerimize geçelim.

 

10. ABOUT A BOY 

Nick Hornby adında bir yazarın ikinci kitabı olan bu dizi, ilk bölüm tarihine 22 Şubat 2014′ te başlamış. Sorumluluktan kaçan bir adamın, 9 yaşındaki komşusu olan çocukla aralarındaki ilişkiyi konu alıyor.

 

9. THE OFFICE 

9 sezonu bulunan dizinin 24 mart 2005′ de ilk bölümleri çekilmiştir. Amerika’ da bulunan bir kağıt şirketi içerisinde olanların mizahi bir dille anlatıldığı dizinin de seveninin çok olduğunu belirtmek isteriz.

 

8. TEEN WOLF 

ABD yapımı olan fantastik türündeki gençlik dizisi 6 sezon boyunca çekilmiştir. 5 Haziran 2011′ de çekilmeye başlayan dizi 24 Eylül 2017′ de bitmiştir. 2011 MTV Film Ödüllerine sahip olan dizinin bir döneme çok fazla damga vurduğunu ve sevenlerinin hala olduğunu belirtmek isteriz.

 

7. BATES MOTEL

5 sezonu olan dizinin ilk yayın tarihi 18 Mart 2013′ tür. Robert Bloch’ un aynı isimli romanından uyarlanmış olan dizi, aynı zamanda Sapık (The Psycho) adlı filmden de esinlenilmiştir. Filmde bulunan Norman Bates ile annesi Norma Bates adlı karakterlerin arasındaki ilişkiyi konu alan dizinin daha çok Norman Bates’ in sapıklığa evrilmeden önceki hayatını konu alıyor.

 

6. REVOLUTION

Eric Kripke’ nin yarattığı dizi, 2 sezondur. Kıyamet sonrası olan yaşantıyı anlatan dizi çıkacağı zamanlarda ismini duyurarak baya bir yankı yapmıştı.

 

5. THE FOLLOWING

3 sezona sahip olan dizinin ilk bölümü 21 Ocak 2013′ te yayınlanmıştır. Bir seri katilin hücresinden kaçması üzerine geri çağrılan FBI ajanının onu bulmaya çalışması ve cinayetlerini ortaya çıkarmasını konu almış olan bir dizidir.

 

4. THE WALKING DEAD

 31 Ekim 2010′ te yayınlanan dizinin tam olarak 8 sezonu bulunmaktadır. Çoğu insan tarafından oldukça ilgi görmüş olan dizinin konusu, zombi salgının başlangıcından devamına kadar sağ kalan insanların vermiş olduğu mücadeleyi ve savaşı konu alıyor. 

 

3. UNDER THE DOME 

Türkçe’ ye Kubbenin Altında olarak çevirilen dizi, 24 Haziran 2013′ te yayına başlamıştır. Toplam 3 sezona sahip olan dizinin Stephen King’ in 2009 yılında yayınlanan kitabının uyarlamasıdır. Bir kasabanın gizemli bir güç tarafından diğer yerlerle bağlantısının kesilmesi sonucu yaşadıklarını konu alan bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.

 

2. THE 100

Kıyamet sonrası olan yaşantıyı anlatan dram türündeki dizinin 5 sezonu bulunmaktadır. 19 Mart 2014′ te yayına başlayan dizi, Kass Morgan adlı yazarın aynı isimli romanından uyarlanmıştır.

 

1. ARROW

Bir amerikan aksiyon-macera dizisi olan Arrow, yayın hayatına 10 Ekim 2012′ de başlamıştır. 6 sezona sahip olan dizinin konusu, babasıyla çıktığı bir gezide kaybolup adaya düşen ve orada yaşama tutunmaya çalışan Oliver’ ın kendi evine dönüşünde yaşadığı değişimi konu alıyor. Farklı düşünmeye ve daha farklı kararlar almaya başlayan Oliver artık hayatına bambaşka bir şekilde devam edecektir.

 

BONUS: THE FLASH

DC Comics çizgi filminden uyarlanan dizi, 7 Ekim 2014′ te yayınlanmıştır. Şu anda 4 sezona sahip olan dizinin konusu, zor bir çocukluk geçiren Barry’ nin ilerleyen zamanlarda özel güçlere sahip olması ve olduktan sonra insanlara yardım etmesini konu alıyor. Tabi bu süreç içerisinde kendi ailesi ve sevdiklerini de ihmal etmemeye çalışıyor.

 

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Trabzon Yöresinin Özellikle Kahvaltılarına Bayılanlara Özel: Kuymak Tarifi

WordPress Ücretsiz Avatar Eklentisi