in ,

Makyaj Malzemesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çoğu insanın yaparken keyif aldığı ve bir sanat olarak adlandırdıkları makyaj yapmanın cildinize zararı olduğunu biliyor muydunuz?

Peki, bizler bu zararları en az düzeye indirmek için neler yapmalı ve ne gibi ayrıntılara dikkat etmeliyiz?

 

Makyaj yapmak, bazı insanlar tarafından bir sanat olarak görülse de bazıları için sadece keyif verici. Günlük olarak ya da birkaç günde bir cildinize sürdüğünüz malzemelerin yüzünüzde zararlara yol açabildiğini biliyor muydunuz?

Yüzünüzde farklı kimyasallar barındıran malzemeleri sürerken bu zararı en az düzeye indirmek istemez misiniz?

 

Bu yazımızda sizlere makyaj malzemelerinizi seçerken ne gibi maddelere ya da ne gibi etkenlere dikkat etmeniz gerektiğini aktaracak ve cildinizin zarar görme düzeyini en aza indirmeye çalışacağız.

Göz kapaklarımıza, kirpiklerimize ve yüzümüze sürdüğümüz tüm o malzemeleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ayrıntıları ile incelemek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

 

 

ALERJİK MADDELER

Eğer cildinizin bazı maddelere karşı alerji gösterdiğini biliyor iseniz bu tarz maddelere dikkat ederek seçeceğiniz ürünü alıp almamaya karar verebilirsiniz. Aldığınız madde alerjinizin olduğu bir şey olursa bu yüzünüzde farklı reaksiyonlara yol açacak ve kötü sonuçlar doğurabilecektir.

 

 

CİLT TİPİNE UYGUN OLMASI

Artık çok fazla ürünün piyasaya sunulması nedeniyle her cilt tipine uygun ürünler de çıkmaktadır. Cilt tipinizi biliyor iseniz buna uygun bir tercih yapabilir ve olası sivilce, cilt lekeleri gibi problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

 

 

PARABEN

Yüzümüzde kullandığımız ürünlerde kullanılan bu madde, ürünlerin raf ömrünün daha uzun olması için kullanılan bir maddedir. Bu yüzden ek kimyasal maddelerden kaçınmak adına mümkünse parabensiz ürünler tercih edebilirsiniz.

 

 

İÇERDİĞİ KANSEROJEN MADDELER

Cildinize, özellikle yüzünüze sürdüğünüz maddelerin içerdikleri kimyasalların hem cildinizi daha erken yaşlandıracağını hem de sizi cilt kanserlerine sürükleyeceğini biliyor muydunuz?

Seçtiğiniz ürünlerin organik sertifikalı ürünler olmasına veya daha az kimyasal içermesine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yüzünüze keyif alarak sürdüğünüz makyaj malzemeleri sizin için ileride bir takım zorluklara yol açabilir ve siz de çıkan bu problemlerden hoşnut olmayabilirsiniz.

 

 

RAF ÖMRÜ

Uzun süre kalan malzemelerin zamanla alerjenik etkileri ortaya çıkabilir, toksit etki gösterebilirler. Bu yüzden raf ömrü konusuna oldukça önem vermeli ve yüzünüze süreceğiniz maddelere dikkat etmelisiniz. Çünkü kullandığınız malzeme yüzünüzde farklı bir etkiye sebep olursa hem görüntü açısından hem de sağlık açısından hoş şeyler olmayabilir.

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin Sırlar | Püf Noktaları

Her Sabah Güne Duş Almak ile Başlamanın Bilinmeyen Faydaları!