in , , ,

Motivasyonunuzu Arttıracak En Önemli 5 Madde

Ders çalışırken, işte çalışırken ya da bir şeyleri başarmak isterken, bazen modumuz düşük olup canımız hiçbir şey istemeyebiliyor. Sonuç olarak hepimiz insanız ve bir şeyi başarmak isterken doğrudan ve hızlı bir şekilde ona ulaşamayız. Aşamalardan geçmemiz ve bir şeyi başarmak için tabandan başlamak gerekiyor.

Peki nedir bu motivasyon düşüklüğü ya da ne sebep olur buna?

“Motivasyon sizin ilerlemenizi, disiplin ise sizin büyümenizi sağlar.” John C. Maxwell

Motivasyon, kişilerin belirli bir amacı gerçekleştirmek üzere kendi arzu ve istekleriyle davranmalarıdır. Yani bu da demek oluyor ki motivasyonumuzu düşürmekte yükseltmek de bizim elimizde. Bazen insanlar farkında olmadan çevreden etkilenip başaracakları şey konusunda yanılgıya düşebilirler. Ancak bu motivasyon düşüklüğünün evrene verdiğiniz mesajlara da etkisi olduğunu unutmayın.

 

 

Evren kötü düşünürseniz kötü, iyi düşünürseniz iyi bir getiri sağlayacaktır size.

Bunu nasıl sağlamanız gerektiğini ise bu yazımızda sizlere açıklayacağız. Artık bu hiç de zor değil!

 

 

1. BAŞARACAĞINIZA İNANIN

“Eğer ne yaptığınız ve ne yapmak istediğiniz hakkında güçlü bir inanca sahip olursanız, hiçbir güçlük aşılmayacak kadar zor değildir.”

İnanmak başarmanın yarısıdır derler. Bu yüzden bir şeyi yapmak istiyorsanız ilk önce bunu yapabileceğinize ve başarabileceğinize inanın. Eğer bunu başarabileceğinize inanırsanız evrene güzel bir mesaj verir ve dönüşte güzel bir mesaj alırsınız. Bu da sizin motive olmanızı sağlayacak en önemli adımdır. Başarı beraberinde motiveyi de getirir.

 

 

2. DÜZENLİ OLUN 

“İnsan bir şeyi yeterince güçlü biçimde isterse, istediği şey gerçekleşiyordu.”

Eğer her konuda düzenli olursanız bu da sizin motivenizi olmanızı sağlayacaktır. Her işinizi programlı bir şekilde yapar ya da sağlığınızı, sporunuzu, işinizi düzene sokarsanız hem daha rahat eder hem de motivenizi arttırmış olursunuz.

Dağınık bir yaşam tarzı sizi de dağıtır unutmayın.

 

 

3. BAŞARI HİKAYELERİ 

Amacınıza bağlı kalmanın yolu, ona tüm gücünüzle asılmaktır.

Motivasyonunuzu arttıracak bir diğer şey ise başarı hikayelerini okumaktır. Diğer insanların sizin geçtiğin yollardan ne denli zorluklarla geçtiğini öğrenmek ve onların deneyimlerini okumak motivasyonunuzu hem arttırır hem de başarıya giden yolda işinizi daha da kolaylaştırır.

 

 

4. SAĞLIKLI YAŞA

“Her gün uyanabilir ve bugünü öncekinden daha iyi hale getirebilirsiniz.”

Sağlıklı bir yaşam demek motivenizi de en üst düzeye çıkarmak demek. Hasta olmanız sizin hem psikolojinizi kötü etkiler hem de başarmak istediğiniz şeyi ertelemek zorunda bırakır. Motivasyon demek olduğunuz yolu doğru bir şekilde ilerlemenize yardımcı olmalıdır. Sağlığınızın bozulması da buna engel koyan maddeler arasındadır.

 

 

5. KENDİNİ SEV 

“Yaşayan herkes için daha iyi bir dünya yaratmak sizin elinizdedir.”

Kendinizi sevmeden hiç bir işi yapamayacağınızı dile getirmek gerek. Her şeyden önce kendinizi ve yaşadığınız hayatı sevmelisiniz ki güzel şeyleri kendinize çekin.

Eğer siz kendinizi severseniz hayatta sizi sever emin olun.

 

 

 

 

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Tatil Çantasında Mutlaka Olması Gerekenler

Yemeğe Çorba İle Başlamanın Bilmediğiniz Faydaları!