in ,

Öğrenciyken Para Kazanmanın 12 Yolu!

Öğrenciyken para bulmak bazen zor olabiliyor. Bu zorluğu kendi imkanlarınızla aşmak için 12 maddeyi sizler için topladık.

1. PART TİME ÇALIŞARAK

Çevrenizde bulunan kafe, market tarzı yerlerde okuldan sonra ya da önce çalışabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Artık çoğu öğrenciyi part time eleman olarak almak isteyen ve bu konuda internet üzerinde ya da yakınınızda iş arayan bir sürü yer bulunabilir.

 

2. ANKET DOLDURARAK

Artık çoğu öğrenci anketörlük yaparak da para kazanabilmeye başladı. Bir marka hakkında ya da sosyal bir konu hakkında insanlara fikirlerini sormak ve ne düşündüklerini öğrenmek üzerinden para kazanabiliyorsunuz. Bunun için internet üzerinde çoğu yerde ilan bulunabilmektedir.

 

3. MAKALE YAZARAK

İnternet üzerinde artık bir sürü Web Sitesi yöneticileri paylaşacakları konu üzerinde makale yazan birilerini arıyorlar. İnternet üzerinde çoğu forum sitesinde bu tarz yazı yazanları arayan kişileri görebilirsiniz. Eğer yazı yazmayı seviyorum diyorsanız bu iş tam size göre.

 

4. BLOG SİTESİ AÇARAK 

Blog sitesi açarak Web sitenizi geliştirebilir ve siteniz üzerinden yapılan reklamlardan para kazanabilirsiniz. Artık bir blog sitesi açmak bir çok platform tarafından daha basit hale geldiğini söyleyebilirim. Eğer ben bunu yapabilirim diyorsanız bu önerimize de mutlaka bakabilirsiniz.

 

5. STAJYER OLARAK ÇALIŞARAK

Bu başlığımız meslek lisesi öğrencilerini ve üniversite öğrencilerini daha çok ilgilendiriyor. Okuduğunuz bölüm hakkında stajyer arayan firmalara girerek bunun üzerinden hem para kazanmış hemde kendinizi geliştirmiş olabilirsiniz. Çoğu firma stajyer alımı yapabilmektedir.

 

6. ÇEVİRMENLİK

Eğer yabancı diliniz iyiyse bunun üzerinden para kazanmaya ne dersiniz? Bir çok insan internet üzerinden çoğu siteden filmler, diziler, videolar izlemekte ve ne yazık ki sevdiğimiz ya da izlemekten keyif aldığımız insanların videolarını, filmlerini, dizilerini kendi dili dışında dil bilmeyen insanlar için çok zor bir durum haline geliyor. Yabancı dilim iyi diyorsanız çevirmenlik yaparak da para kazanabileceğinizi bilmelisiniz.

 

7. ÖZEL DERS

Okulda gördüğünüz derslerde iyi olduğunuz bir ders var ise bunu bilmeyen insanlara aktarmak üzerinden de para kazanabilirsiniz. Bunun için çevrenizde ben bu dersi bilmiyorum ya da ben bu ders üzerinden bu konuda ders almak istiyorum diyen bir sürü insan çıkacaktır mutlaka. Bilgilerinizi paraya çevirmeye ne dersiniz?

 

8. YOUTUBE’A VİDEO YÜKLEMEK

Youtube adlı platform üzerinden videolar yükleyerek ve izlenme sayınızı arttırarak da para kazanabilmek artık çok basit! Zamanının çoğunu Youtube üzerinden video izleyerek geçiren milyonlarca insan var ve ilgi çeken konularda, insanları bilgilendirmek amaçlı videolar çekerek de para kazanabilirsiniz.

 

9. FOTOĞRAFÇILIK

Eğer fotoğraf çekmekten keyif alıyorsanız bu iş tam size göre! Etrafınızda gördüğünüz çoğu şeyi fotoğraflayıp bunun üzerinden para kazanabilirsiniz. Ama unutmayın fotoğraflarınızın kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz!

 

10. BİTCOİN İLE SANAL PARA MADENCİLİĞİ

21. yüzyılın en yeni teknolojilerinden olan kripto para birimleri, bir çok kişiye yüksek miktarda para kazandırmaya devam ediyor. Bunlardan en meşhur olanı ise Bitcoin. Bitcoin kripto para madenciliği ile sizde ciddi anlamda para kazanabilirsiniz. Kripto para madenciliğinden para kazanmak için, gerekli ekipmanları satın alabilir, hemen ardından üretime başlayabilirsiniz.

 

11. İNTERNET’E ÜRÜN KOYMAK

Kullanmadığınız kıyafetlerinizi veya eşyalarınızı internet üzerinden satarak hem yerinizden tasarruf edebilir hem de para kazanabilirsiniz. Bunun için bir çok internet sitesi ve uygulamalara göz atabilirsiniz.

 

12. INSTAGRAM’DAN PARA KAZANMAK

Instagram üzerinden kendinize bir sayfa açarak takipçi sayınızı yükseltip reklam alabilir ve bunun üzerinden para kazanabilirsiniz. Ayakkabı ya da T-Shirt satışı yaparak da ciddi oranda paralar kazanabilirsiniz.

 

 

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Wattpad’den Çıkmış Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Kitap

4N1K Dizisinin Çıkış Tarihi Belli Oldu Mu? Hangi Kanalda Yayınlanacak?