in , ,

Sivilcelerden Kesin Olarak Kurtulmanın 7 Yolu!

Günümüzde artık bir çok yaş kitlesinin sahip olduğu ve büyük sorunlarımız haline gelen sivilcelerden kurtulmak artık o kadar da uzak değil. Size vereceğimiz tariflere kesin olarak uymanız sivilcelerinizin büyük çoğunluğundan kurtulmanızı sağlayacak. Emin olabilirsiniz!

Peki sivilcelerden kurtulma yolları neler mi? O zaman okumaya devam edin.

 

 

Bir çok insanda artık büyük bir sorun haline gelen ve görüntüsel olarak hiç hoş gözükmeyen sivilcelere siz de elveda demek istemez misin? Mümkün değil demeyin, kesin olarak kurtulmanızı sağlayacak 7 çözümle birlikte karşınızdayız!

1. TEMİZLEYİCİ EDİNİN

Her insanın cilt tipi farklı olduğu için her madde de sizin yüzünüzde farklı reaksiyonlara yol açabilir. Bu yüzden cilt tipinizi öğrendikten hemen sonra ilk iş olarak cilt tipinize uygun bir yüz temizleyici edinin. Peki, hangi temizleyicinin yüzünde iyi geleceğini bilmeyenler için ufak bir bilgi vereyim.

 

Normal Cilt tipi için sabunsuz köpüren jel temizleyiciler,

Kuru Cilt tipi için krem veya süt tarzı temizleyici,

Karma Cilt tipi için süt ve jel tarzı temizleyiciler,

Hassas Cilt tipi için süt tarzı temizleyici ve,

Yağlı Cilt tipi için de jel tarzı temizleyiciler tercih edebilirsiniz.

 

 

2. MAKYAJ KALINTILARI TEMİZLEME

Eğer günlük hayatınızda makyaj yapıyor iseniz gece asla ama asla yüzünüzde makyaj ile uyumayın. Bu sizin hem yüzünüzün nefes almasını önler hem de yaşlanmayı ilerletir. Yüzünüze uygun makyaj temizleyiciler edinebilir ya da tercihinize göre temizleyici saf sular kullanabilirsiniz.

 

 

3. MASKE YA DA PEELİNG

Maske Haftada bir ya da iki kere maske veya peeling yapmanızın, cildinizin hem yağ oranını koruyup hem de sivilceleri azalttığını biliyor muydunuz? Uzmanlar cilt tipiniz ne olursa olsun haftada bir de olsa yüzünüze maske uygulamanız gerektiğini söylüyorlar.

 

 

4. TONİK KULLANIMI

Tonik sizin açılan gözeneklerinizi hem sıkılaştırır hem de yüzünüzdeki sebum oranını dengeler. Tonik kullanımını mutlaka yapmalısınız. Tonik kullanımı atlamamanız gereken önemli bir adımdır.

 

 

5. NEMLENDİR

Yüzümüze uyguladığımız makyaj temizleyiciler, maskeler yüzümdeki nemi aldığı için dengeyi sağlamak adına kremlerden yardım alıyoruz. Tonik kullanımının sonrasında yapabileceğiniz ve yine yüzünüzün nem dengesini sağlamak için yapılması gereken önemli bir adım.

 

 

6. GÜNEŞ KORUYUCU

Güneşten gelen zararlı ışınlar da bizim cildimiz hem yaşlandırıp hem de lekelenmesini sağladığını biliyor muydunuz? Yüzünüzde oluşan lekelerden ve vücudunuzu güneşin zararlı ışınlarından korumak adına her gün dışarı çıkacağınızda mutlaka güneş kreminizi sürerek ve 2 saatte bir yenileyerek cildinizin yaşlanmasını ve lekelenmesini önleyebilirsiniz.

 

 

7. BOL SU TÜKETİMİ

Cildimizde sivilce çıkmasının diğer bir nedeni olarak suyu çok az tüketiyor olmanız olabilir. Bu da sizin iç organlarınızın dengeli bir şekilde çalışmadığını gösterir. Dengeli bir şekilde çalışmayan organlarda kendini yüzünüzde sivilce olarak gösterirler. Vücudunuz size uyarı vermeden siz onu besleyin. Her gün mutlaka 2-2,5 Litre su tüketerek vücudunuzun su ihtiyacını karşılayın.

 

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

İstanbul’da Mutlaka Gezmeniz Gereken 20 Yer!

21 Sayısının Önemi ve 21 Gün Kuralı | Bilinçaltınız Sizin Elinizde!