in ,

Tavsiye Film: Başlangıç

Bu web sitesindeki ilk yazımın giriş kısmında, biraz tanışalım istiyorum.

Ben Nazım Mert, ya da tam haliyle Nazım Mert Bilgi. 98 yılında ilk kez, 010118’de ise ikince kez dünyaya geldim. ( RA’ya ithafen.. )

İlk websitemi 2008 yılında, ilk blog sitemi ise 2011 yılında internet dünyasına sundum. 7 yıldır da aktif olarak blog yazıyorum. Ayrıca çeşitli internet sitelerinde okuduğunuz ve benim yazdığımı bilmediğiniz 2000’in üzerinde makalem mevcut 🙂

Başlangıç ( Inception )

Bu ilk yazıda, bir önceki blog yazısında RA tarafından yazılan Di Caprio filmine bir yenisini daha ekliyor, Başlangıç filmini sizlere tanıtıyorum.

Bir Christopher Nolan filmi olan Başlangıç, 2010 yılında vizyona girdi. Türkiye’de 1.103.147 kişi tarafından izlenen film, benim ara ara sıkılmadan tekrar izlediğim bir yapıta dönüştü.

Filmde, Di Caprio kendisine yakışır üst düzey bir performans sergiliyor. Filmdeki diğer oyuncularında yüksek performansıyla birlikte film, neden Oscar almadı diye düşündürüyor.

Filmin ana konusu, bilinçaltı açıklarını kullanarak, fikir çalma olarak görünüyor. Filmde “Dom Cobb” adlı hırsız, ekibiyle beraber zenginlerin bilinç altlarına fark ettirmeden erişiyor ve önemli bilgileri elde ediyor. Ama bu olağanüstü yeteneği, sevdiklerinden ayrılma sonucunu ortaya çıkarıyor.

Cobb, sevdiklerine kavuşmak ve özgür bir hayat sürmek için zorlu bir görevle karşı karşıya kalıyor. Bu sefer fikir çalmak değil, bir fikri insan beynine yerleştirmek olan bu görev, Cobb ve ekibinin zorlu bir maceraya atılmasına sebep oluyor.

Film içerisinde bir çok sır barındırıyor. Film için bu kadar ön bilginin yeterli olduğunu ve filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Vizyon tarihi: 30 Temmuz 2010 (2s 28dk)
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Ellen Page
Tür: Bilimkurgu, Gerilim
Ülke: ABD, İngiltere
IMDB: 8.8 / 10
Beyaz Perde: 5 / 5
AKTPuan: 9 / 10

 

 

Written by NMB

Nazım Mert BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde RA ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Ders Çalışma Alışkanlığı Nasıl Edinilir?

Wattpad’den Çıkmış Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Kitap