in ,

Tavsiye Film: Zindan Adası

“Hangisi daha kötü? Canavar gibi yaşamak mı, iyi bir insan olarak ölmek mi?”

Not: Bu yazı, film hakkında spoiler içermektedir.

2009 yapımı olan ve Martin Scorsese yönetmenliğinde çekilen Zindan Adası filmi kendi ile aynı isimde olan Dennis Lehane’ nin yazdığı bir kitap uyarlamasıdır.

Başrollerde Leonardo DiCaprio ve Mark Ruffalo’ nun oynadığı film sadece akıl hastalarının olduğu adada Sayın Leonardo DiCaprio (Teddy Daniels) ‘nun soruşturma yapmak için gittiği ve sonrasında esrarengiz olayların geliştiği bir yapıt.

Filmin bayağı bir eski olduğunu düşünmeme rağmen film 12 Mart 2010’ da gösterime girmiş.

Leonardo DiCaprio’ nun her zaman ki gibi muhteşem oyunculuğu ile kendisine hayran bırakıyor. Fakat her şeyden önce en çok hayran kalınması gereken filmin içeriği olduğunu söyleyebilirim.

Teddy Daniels ortağı Chuck Aule ile birlikte tehlikeli bir akıl hastasının ortadan kaybolmasını araştırıyor ve filmin bazı sahnelerinde ince detaylar mevcut. Filmin başında sanki her romanda olan klasik gerilim konuları gibi diyebileceğiniz bir atmosfer var fakat filmin ilerleyen dakikalarında olanlar sizi bir hayli şaşırtacak.

Benimle beraber bir çok insanın da şaşırdığı bölüm olan son dakikalara geldiğimizde bir çok kişinin bu konu yüzünden ikiye ayrıldığını söyleyebilirim. Çünkü filmin sonunda zeki dedektifimizin aslında akıl hastanesinde kalan ve en büyük suçlularından biri olduğunu öğreniyoruz.

 

Ve filmin başından beri heyecanla izlediğimiz sahnelerin aslında Teddy’ nin kafasında kurduğu bir hikaye olduğu söyleniyor. Bu durum beni ne kadar şaşırtsa da izleyen belli bir kesim bu olayın tamamen bir komplo olduğunu düşünüyor.

Bu filmi neden önceden izlememişim diye soracaksınız kendinize. Eğer ki kaliteli bir sinema filmi seyretmek istiyorsanız kesinlikle ama kesinlikle izlediğinize değecek bir film. Mutlaka izleyin.

 

 

Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Merhaba Dünya!

Ders Çalışma Alışkanlığı Nasıl Edinilir?