in ,

Türkiye’nin En Güzel 5 Kadın Ünlüsü

Bir önceki yazımızda Türkiye’nin En Yakışıklı 5 Erkek Ünlüsünden söz etmiştik. Bu yazımızda ise sizlere En Güzel 5 Kadın Ünlüsünü sizlerle paylaşacağız.

Merak edenler yazımızın devamına.

 

 

1. TUBA BÜYÜKÜSTÜN 

 

Asıl ismi Hatice Tuba Büyüküstün olan ünlü oyuncumuz, 5 Temmuz 1982, İstanbul doğumludur. Oyunculuğa ilk adımını 2003 yılında son bölümlerine konuk olduğu televiyon dizisi Sultan Makamı ile başlamıştır. Bir televizyon dizisi olan Gülizar adlı dizide oynadığı karakter sayesinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

 

 

2. FAHRİYE EVCEN 

 

4 Haziran 1986, Almanya doğumlu olan ünlü oyuncumuzun, doğduğu dönemde ailesinin çok zorluk yaşadığı söyleniyor. Neo- Naziler Türklerin evini yaktıkları için ailesi ışıkları hep kapalı tutuyorlarmış. Üniversitede okurken dizi teklifleri almaya başladığında annesiyle beraber İstanbul’a taşınmış ve çıkış yakaladığı Yaprak Dökümü dizisindeki Necla karakterine can vermiştir. 2017 yılında ise Burak Özçivit ile evlenmiştir.

 

 

3. SERENAY SARIKAYA

 

1 Temmuz 1991, Antalya doğumlu oyuncumuz, Türkiyeyi temsil ettiği bir güzellik yarışmasında dördüncü olmuş ve 2010 yılında katıldığı Türkiye Güzellik Kraliçesi yarışmasında ikinci olmuştur. Oyunculuk kariyerine ilk adımı 2006 yılındaki Şaşkın filmi ile olmuştur.

 

 

4. ELÇİN SANGU 

 

Gönüllerimize saç rengi ile taht kuran oyuncumuz yer aldığı Kiralık Aşk adlı televizyon dizisi sayesinde adını daha çok duyurmuştur. 13 Ağustos 1985, İzmir doğumlu oyuncumuz, televizyon dizisi kariyerine ilk adımlarını atmadan önce sahne oyuncusuydu. Televizyon dizisi kariyerine ise ilk olarak, 2011 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Jale karakterine hayat vererek başlamıştır.

 

 

5. NESLİHAN ATAGÜL

 

 

20 Ağustos 1992, İstanbul doğumlu olan ünlü oyuncumuzu başarılı bir çıkış sağlayan televizyon dizisi Fatih Harbiye ile hatırlıyor olabilirsiniz. Yeditepe Üniversitesinde Tiyatro bölümü okuyan oyuncu, televizyon dizisi kariyerine ilk olarak 2006 yılındaki Yaprak Dökümü dizisinde Deniz karakteri ile başlamıştır. Kendisinin Altın Koza Film Festivalinde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 2016 yılında ise Kadir doğulu ile nikah masasına oturmuştur.

 

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Mutlaka Almanız Gereken En İyi 5 Kulaklık Markası

Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin Sırlar | Püf Noktaları