in , ,

Üniversite Sonuçları Açıklandı mı?

Çoğu kişinin girdiği ve isminden oldukça söz ettiren ve temmuz ayına girişte olan YKS, TYT sınav sonuçları açıklandı mı?

Giren herkesin sonuçlarını merak ettiği ve üniversiteye giriş sınav sonuçlarını heyecanla bekliyoruz.

Bu günlerde açıklanacak olan sınav sonuçlarına bu linkten bakabilir ve puanınızı öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda puanınızı öğrenmek istiyorsanız, ÖSYM’nin kendi sitesine girebilir ve oradan da aynı şekilde puanınızı öğrenebilirsiniz.

Puanı açıklanan kişilerin aynı zamanda üniversite seçme konusunda tercihlerine yardımcı olmak için yazdığımız bu bilgilendirici yazıları okuyabilir ve üniversite seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda fikir edinebilirsiniz.

 

 

31 Temmuz zamanı açıklanacak olan sınavın ise tercih zamanı ise 7 ile 14 Ağustos arası tarihler belirlenmiştir. Tercihlerin nasıl yapıldığı konusunda ise kendi puanınıza uygun üniversiteleri tercih ederek kodlarını sisteme girmeniz şeklinde oluyor.

Ardından Üniversitelerin sizi onaylamaları ile 23 Ağustosta kayıtlara başlayabilirsiniz. Bu sınav sistemine yeni girecek çoğu öğrenci için zor bir durum olsa da aslında sizler için çok basit bir işlem.

Fakat tercihler konusunda hangi okulları ve bölümleri neye göre yazdığınıza dikkat etmelisiniz.

ÖSYM’nin tercih kılavuzuna ise bu linkten erişebilirsiniz.

 

 

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

TÜRKİYE’NİN EN İYİ 5 YILDIZLI OTELLERİ

En İyi 5 Kişisel Gelişim Uygulaması