in , ,

Wattpad’den Çıkmış Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Kitap

Bu yazımızda sizler için, Wattpad’den çıkmış ve muhtemelen daha önce karşılaşmadığınız 10 yazıyı derledik.

1.YABANCI SERİSİ

 

“Burası ” diye fısıldadığında sıcak nefesi tenime dökülmüştü. “Tam kalbine giden damarların üstü. Burası benim, Şahmeran. Her şeye sınır koyabiliriz, ama burası benim. Vazgeçmem.”

Öznur Yıldırımın 2 kitap halinde kaleme aldığı Yabancı serisi Wattpad’den çıkan en iyi kitaplar arasında yer alıyor. Kitabı okuduğunuzda oluşan o atmosferi kitabı defalarca okusanız bile bulabiliyorsunuz.

Doğa Güngör’ün ailesinin yapmış olduğu hatalar sonucu Ediz Çağıranın onu kaçırması ile yaşanan durumları, olayları aktaran kitap aldığına pişman olmayacağınız bir içeriğe sahip.

 

2. KÖTÜ ÇOCUK SERİSİ

 

“Siyah koca bir kağıdın üstünde küçük, minik, ufak beyaz bir noktanın seni rahatsız edeceğini söyleyecek kadar sınırlı olamazsın herhalde. Sınırları olmayan sanatçılar kusursuz eserler verir.”

4 Kitabı ve 1 Filmi bulunan kitabın yazarı ise Büşra Küçük. Kitabımız baş kahramanı olan Meriç Tuna biraz sorunlu bir çocuk olsa da Kayla’yı gruplarına alıp kendisini tanımasına izin veriyor.

Ve kitabın serisi de Kayla ile Meriç arasında yaşanan tüm olayları anlatıyor.

 

3. 4N1K SERİSİ

 

“Güzellik güzellik diye başımın etini yiyenler aptaldı. Aslında güzel ve çirkin diye kavramlar yoktu. Hepsi sadece… Algıdan ibaretti. Belki bir açı, belki güneşin vuruşu, belki kültür, belki moda.”

Büşra Yılmaz’ın yazdığı seri  çoğu kişi tarafından çılgınlar gibi sevilen bir kitap. Oldukça başarılı olan bu kitabın 2 sinema filmi olmakla beraber yakında da dizisi çıkacağı söyleniyor. 4 Erkek 1 Kızın olduğu ve onların gençlik yaşantısını anlatan romanın eğlenceli  bir gençlik romanı olduğunu söyleyebilirim.

Lise yıllarında olan Yaprak ve Gökhan, Oğuz, Ali, Sinan’ın yaşadıkları komik olayları, aşklarını, günümüzde nasıl olduğunu anlatan kitaplardan biri. Hem kitabın hem de filmin kesinlikle önerebileceğim bir yapım olduğunu söyleyebilirim.

 

4. DELİ

 

“Ona karşı hissettiğim duyguların tek somut ifadesi kirpiklerime takılıp kalan ama düşmeyen damlalardı.”

Herkes tarafından Deli olarak bilinen Emre ve onunla zorla evlendirilen Elifin hikayesini ele alan ve ilginç bir roman olduğunu söyleyebilirim. Zamanla Emreyi tanımaya başlayan Elif ona karşı merhamet ve sevgi hissetmeye başlıyor ve neden Emreye deli dediklerini neden öyle anıldığını öğreniyor. Gülsen Kılıçaslanın kaleme aldığı bu roman okurken içinizi ısıtacak romanlardan.

 

5. KARANLIK LİSE SERİSİ

 

“Gücün bana sağlayacağı en büyük şeyse, kimsenin bir daha beni üzemeyecek olmasıydı.”

 

Bu kitap yazarımızın ilk kitabı olmasına rağmen profesyonellikle ele alınmış kadar kaliteli anlatıma sahip bir kitap. Konusu her ne kadar alışılagelmiş konular olsa da bu kitabı okurken sıkılmıyorsunuz.

Normalde klasik konuları okumayan biri olarak kitabın güzel anlatımından dolayı zamanın nasıl geçtiğini unuttuğunuzu söyleyebilirim.

 

6. BELALI KORUMAM

 

Namıdiğer Carleoins Canan A. Düzgan ablamızın yazdığı bu roman güçlü, hırslı ve asi olan Selin adlı kızımızın büyük babası tarafından kendisine tutulan koruma ile aralarındaki çekimi konu alan bir roman.

Yazarımızın ilk çıkardığı kitaplardan olan Belalı Korumam tek kitap halinde satılıyor. Her ne kadar klasikleşmiş bir konu olsa da bu tarz roman severler için uygun bir kitap olabilir.

 

7.YARAMAZ ÇOCUK

 

“Ve ateş kül oluncaya dek yanmaya devam etti.Su ise buhar olacağını bilmesine rağmen savaşından vazgeçmedi.”

2015 yılında Dilek Tarıncı’nın yazdığı epsilon yayınevi tarafından basılan romanın içeriğinde ailesi olmayan Masal’ın yetimhaneden çıktıktan sonra olan yaşantısını Rüzgar ile tanışması ve onun sırlı hayatına karışmasını konu alıyor. Ne kadar klasik denebilecek düzeyde bir konu olsa da bazı yerlerin ve bazı durumların sizi şaşırtabileceğini bilmeniz gerekiyor.

Kitabın sonu hakkında spoi vermemekle birlikte sadece üzücü bir olay yaşayabileceğinizi söyleyebilirim. Eğer mutsuz sonları seviyorsanız okuyabilecekleriniz listesine mutlaka bu kitabı da eklemelisiniz.

 

8. ANNEMİN GELİNİ OLUR MUSUN?

 

“O olmasa yaşamanın bir anlamı yoktu zaten”

 

Okurken en çok güldüğüm ve en çok keyif aldığım ve wattpadden çıkan en kaliteli romanlardan olduğunu söyleyebileceğim bir kitap.

Annesi tarafından evlenme baskısına maruz kalan Yektanın bu baskıyı kırması adına annesine bir gelin getireceğini söylemesi ile başlayan romanda sürükleyici bir kalem ile ele alınmış romantik komedi türünde bir kitap. Okumanızı gerçekten önerebileceğim kitaplardan bir tanesidir. Kesinlikle okuduğunuzda oluşacak mutluluk hissiyatı sizi memnun edeceğinden emin olabilirsiniz.

 

 9. ŞAHMELEK

 

“Zor adamdı. Zor ama güzel adam.”

 

Aslan ve İde’nin aşkını anlatan bu romanda yazarımızın ilk kitabı olma özelliği taşıdığını belirtmeliyim. 2014’te basılan bu kitap kardeşinin tedavisi için Amerikada yaşayan ailesinin kendisini, annesinin ahiretliğim dediği kadına bırakması ile ilerliyor.

 

Kalbi kırık bir genç adam ile aralarında olan aşkı konu alan romanın güzel bir içeriğe sahip olduğunu söyleyebilirim.

 

10. SOĞUK

 

“O halde insanın yapmayı en çok sevdiği ama yaparken de haddinden fazla zorluk çektiği tek zanaat sevmektir.”

Mutlaka okunması gereken Wattpad kitaplarından biri olan Soğuk, Sahilin Barana karşı platonik aşkını anlatan bir kitap. Belki de platoniklerinde mutlu bir sonu olabilir diye düşündüm bu kitapla. Yani insan sevebileceği kadar çok sevmeli.

Yazarımız kitapda karakterimizin iç dünyasına da yöneldiği için okurken keyif alabileceğiniz bir yazıma sahip. Wattpadde kaliteli olarak bulduğum kitaplardan biridir. Okumanızı mutlaka tavsiye ederim.

 

 

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Tavsiye Film: Başlangıç

Öğrenciyken Para Kazanmanın 12 Yolu!