in ,

WhatsApp Değişti! Son Gelen Özelliği Test Ettiniz Mi?

Bu sabah WhatsApp ile ilgili bir güncelleme yayınlandı. WhatsApp geliştiricilerinin yayınlamış olduğu bu güncelleme oldukça ilginç bir özelliği bizlere sunuyor.

WhatsApp, günümüzde 1,5 milyar’dan fazla cihazda kullanılan karşılıklı mesajlaşma uygulaması. Uygulamanın hem Android, hem de iOS sürümü mevcut.

WhatsApp, Facebook‘a bağlı bir ekip tarafından geliştiriliyor. ( 2014 yılında Facebook tarafından 19 Milyar Dolar‘a satın alınmıştı. )

Uygulama ile ilgili ön bilgiyi sizlere sunduğumuza göre, yazımızın ana konusu olan, bugün yayınlanan güncellemenin detaylarına geçebiliriz.

Özelliğimizin adı, “Hesap Bilgisi İsteme“. Bu özellikle beraber, WhatsApp üzerindeki: telefon numaranızı, telefon modelinizi, IP adresinizi, profil resminizi, telefon numaralarını, grup adlarını ve tüm gizlilik ayarlarınızı ayrıntılı olarak indirip, görüntüleyebileceksiniz.

Bu özelliği son WhatsApp güncellemesini cihazlarına yükleyen tüm kullanıcılar test edebilecek.

Bu özelliği nasıl kullanabilirim?

Verilerinizi indirmek için, şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

* WhatsApp’ın giriş kısmındaki sayfanın sağ üst kısmındaki 3 noktaya basın.

* Ayarlar’a gidin.

* Hesap menüsüne gidin.

* Hesap bilgilerini talep et seçeneğine basın.
* “Hesap” bölümünde “Raporu Talep Et” başlıklı yeni bir simge çıkacak. Bu, WhatsApp üzerindeki tüm dosyalarınızın bir yedeğini indirmenize olanak sağlıyor.

Bu kolay adımların hepsini tamamladığınızda, sizin için bir talep oluşturulacak ve bir kaç gün içinde tüm verileriniz indirilmeye hazır hale gelecektir. İndirme kısmı aktif olduğunda verilerinizi indirebilecek, detaylı olarak inceleyebileceksiniz.

 

Written by NMB

Nazım Mert BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde RA ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Geçmişten Günümüze iPhone Modelleri

Türkiye’nin En İyi 6 Uçak Firması