in ,

WhatsApp’da Görüntülü Aramayı Kapatma!

Aklıma Takılanlar ekibi olarak bu sefer de bir başka bilgilendirici teknoloji yazısıyla sizlerleyiz.

Bu yazımızda sizlerle aktif 1 milyar kullanıcısı bulunan WhatsApp Mesajlaşma uygulamasındaki, güzel bir özellik olan görüntülü görüşmeyi nasıl kapatabileceğinizden bahsedeceğiz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda Facebook, WhatsApp’ı kendi bünyesine dahil etmişti. Instagram’ı satın almak gibi oldukça mantıklı bir hamle yapan firma, sosyal medya sektörünün büyük bir bölümünü elinde tutmaktadır.

Görüntülü görüşme özelliğini Facebook’un ardından WhatsApp’a da getiren firma, büyük bir adıma imza atmıştır.

Sevdiklerimizle internet bağlantısı üzerinden görüntülü görüşmek, yüzlerini görmek, seslerini duymak hepimizin hoşuna gitmektedir. Ancak sevmediğimiz kişilerden görüntülü aramalar gelebilir. Peki bunları engellemek mümkün müdür? Buyrun yazımızın devamına geçelim.

Öncelikle sevmediğiniz kişilerden herhangi bir mesaj, sesli ya da videolu arama almak istemiyorsanız, en kısa yöntem olan engelleme yöntemine gidebilirsiniz. Ancak eğer engelleme işlemini yapamayacak bir konumdaysanız ve çok fazla rahatsız ediliyorsanız, şu yöntemi deneyebilirsiniz;

Telefonunuzun “Ayarlar” kısmına gidin.

“Uygulamalar” sekmesinden, “Kamera” ya girin.

“Kamera” bölümünde izin verilen uygulamalarda, “WhatsApp” uygulamasına izin verilmiş olacaktır. Bunu kaldırın, iptal edin.

 

Şimdi herhangi birisi sizi WhatsApp’tan aramaya kalkarsa siz onaylasanız bile arama boşa düşecek, görüşme kapanacaktır. Ancak bu işlem ile beraber tekrar düzeltmediğiniz sürece, görüntülü görüşme yapamazsınız.

Bir bilgilendirici teknoloji yazımızın daha sonuna geldik. Bir başka yazıda sizlerle tekrardan görüşmek dileğiyle, esen kalın.

Written by NMB

Nazım Mert BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde RA ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Metro, Metrobüs ve Otobüs Farkları

İnternet’ten Yemek Siparişi Nasıl Verilir?