in ,

WordPress Ücretsiz Avatar Eklentisi

WordPress, PHP açık kaynak kodlu bir CMS ( İçerik Yönetim Sistemi ) yazılımıdır. Bu yazımızda genel olarak WordPress özelliklerinden ve bizlere sunduğu avantajlardan bahsedecek, daha sonrasında güzel bir eklentinin tanıtımını yapıyor olacağız.

Joomla ve Drupal gibi bir içerik yönetim sistemi olan WordPress, tüm dünyada en fazla kullanılan içerik yönetim sistemi yazılımı olma ünvanını elinde bulunduruyor.

WordPress’le A’dan Z’ye her türlü kategoride web sitelerini yayın hayatına geçirebiliyorsunuz. Blog sitelerinden e-ticaret sitelerine, forum sitelerinden sosyal medya sitelerine kadar birçok yazılım üretebilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze ve yazılım bilginize kalmış bir durum.

WordPress hakkında genel olarak bilgi verdikten sonra, yazımızın asıl konusu olan Avatar eklentisinin detaylarına geçebiliriz.

WordPress kullananların bildiği üzere, profil resmimizi yalnızca “gravatar” yoluyla değiştirebiliyoruz. Ama gravatar’daki gecikmeler ve oraya olan bağımlılık bizi bu web sitesinden uzaklaştırabiliyor. Peki bu bağımlılıktan nasıl kurtuluruz? Sitedeki tüm kullanıcılar profil resimlerini panelden değiştirebilirler mi?

Bu sorulara cevabımız evet oluyor ve sizi WP User Avatar eklentisiyle, kullanılarınız ve özellikle de siz site yöneticisi, profil resminizi dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

Eklentiyi WordPress sitenize kurduktan sonra, eklenti ayar sayfasından, gravatar olan profil resmini Avatars eklentisi olarak seçip, profil resminizi profil sayfanızdan değiştirebiliyorsunuz.

Bir sonraki WordPress eklentisinde görüşmek üzere, esen kalın..

Written by NMB

Nazım Mert BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde RA ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

İngilizcesini Geliştirmek İsteyenler İçin 10 Yabancı Dizi Önerisi!

Krep Severler İçin: Krep Tarifi