in ,

Yaz aylarında vücudumuzu güneş ışınlarından nasıl koruruz? 

Yaz aylarına girmemiz dolayısı ile tatile çıkmak isteyen, güneşin altında çalışan ya da dışarıda olan milyonlarca insandan biriyseniz sabah ve öğlen saatlerinizde sizi etkileyen güneş ışınlarının size yararı olduğu kadar zararı olduğunu da unutmayın.

Güneşin tam dik geldiği vakitlerde dışarıda olmamaya veya gölgede olmaya özen göstermelisiniz.

Bu gelen ışınlar hem cildinizi yakar hem de vücudunuza zararı vardır. Gelen ışınların yararlı olan kısımlarını almak istemez misiniz?

O zaman yazımıza.

 

Cilt yanıkları, cilt kanserleri ve çoğu cilt hastalığının güneşin yanlış gelen ışınlarından korunmamamızdan kaynaklandığını ve buna önem vermememizden kaynaklandığını biliyor muydunuz?

Cildimizi zararlı ışınlardan korumalı ve olası cilt hastalıklarını önlemeliyiz.

Peki, bunun için ne yapmalı ve ne gibi önlemler almalıyız?

 

GÜNEŞ IŞINLARININ AÇILARI

 

İlk olarak güneşin dik geldiği ışınları bilmeli ve o saatlerde mutlaka ya gölgede ya da güneş ışığından uzak bir yerde olmalısınız. Bunun sebebi o saatlerdeki ışınların zararlı bir şekilde size ulaşması.

Eğer güneş ışınları sonucunda cildinizde yanma hissiyatı duyuyorsanız mutlaka cildinizi nemlendirmelisiniz.

 

 

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Güneşin olduğu saatlerde gözlerini hem çok fazla kısmaktan korumak hem de gelen zararlı ışınlardan gözlerinin etkilenmemesini sağlamalısınız.

 

 

GÜNEŞ KREMİ

Güneş kremi cildinizin yanmamasını değil aksine cildinizin zararlı ışınlardan etkilenmemesini sağlar. Güneş ışınlarının altında durma sürenize göre günde yaklaşık 2-3 saatte bir yenilemeniz gerekiyor.

Alırken de aynı zaman da dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri de koruma faktörü olduğunu unutmayın.

 

 

ŞAPKA VE ŞEMSİYE 

Güneşin geldiği ışınları kesecek şekilde kesimli şapkalar ve şemsiyeler kullanabilirsiniz.

 

 

AÇIK RENKLİ KIYAFET

Koyu kıyafetlerin daha çok güneş ışınlarını çektiğini biliyor muydunuz? Hiç koyu renkli kıyafetinizle güneşe çıktığınızda yandığınızı ya da sıcaktan bunaldığınızı hissettiniz mi?

Özellikle çok sıcak olan yerlerde açık renkli kıyafetleri tercih ederek hem güneşe kendinizi çekmemiş hem de sıcaktan bunalmamış olursunuz.

 

 

RA

Written by RA

Rukiye BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde NMB ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

2018’in En İyi Kadın Parfüm Markaları

En İyi Bikini Ve Mayo Modelleri