in ,

YouTube’dan Ayda 5000 Lira Kazanın!

Dünyanın en büyük ve en gelişmiş video arşivine sahip platformun adı YouTube. Bu proje sayesinde insanlar aklınıza gelemeyecek kadar fazla videoya saniyeler içerisinde erişebiliyor, izleyebiliyor, beğenip yorum yapabiliyorlar. Tüm dünyada saniyede yüz binlerce video yükleniyor. Google’in himayesinde bulunan YouTube’da günde 1 milyardan fazla video izleniyor.

YouTube 2012-2013 yılına kadar bizim için, video izlenebilen, eğlenceli ve bilgi içerikleri bulunduran videoları insanlarla paylaştığımız bir ortam ile sınırlıydı.

Ancak 2013’ten sonra bu durum para kazanma ile süslendi. Yurtdışında videolardan gelir elde etme özelliği daha önceki yıllarda aktif bir şekilde uygulanıyordu. Bu pazarın Türkiye’ye gelmesiyle beraber ciddi anlamda gelir elde ettiren bir iş alanının da önü açılmış oldu.

YouTube Türkiye’de birbirinden farklı içerikler üreten Youtuber’lar bulunmakta. Hatta bu Youtuber’ların listesi için buradaki yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu işin geleceğini görenler önceden çalışmalarını yaptılar ve ciddi bir kitleye hitap etmeyi başardılar. Bu kitleler sayesinde yüksek oranda gelir elde ettiler ve etmeye de devam ediyorlar.

 

YouTube’dan Ayda 5000 TL Nasıl Kazanılır?

Youtuber’ların çok kazandığını biraz önce belirtmiştik. Peki sizde bu kazananlar arasına girmeye ne dersiniz?

YouTube’dan nasıl çok para kazanılır? Yöntemleri nedir? Yasal mıdır?

Öncelikle anlatacağımız şeyler tamamen yasaldır.

YouTube’dan çok para kazanmak istiyorsanız, öncelikle kendinize bir Google hesabı oluşturmakla başlayın. ( önceden hesabı olanlar bu aşamayı es geçebilir. )

Açmış olduğunuz Google hesabı ile “Teknoloji, ürün tanıtımları, makyaj ya da ilginç bilgiler” kategorilerinde bir YouTube kanalı açın. Bu kanalın ismi tamamen özgün, ilgi çekici ve akılda kalıcı olmalıdır.

Profil resmi, kanal kapak fotoğrafı ve intro’nuzu kaliteli bir şekilde hazır hale getirin. Kendiniz yapamıyorsanız internet üzerinde uygun fiyatlı yapan web sitelerini araştırın.

Daha sonrasında ilk 30 günde 3 videodan az olmamak kaydıyla video yüklemesi yapın. Videonuzun yaratıcı, sesli, olmasına, gerektiği yerlerde telifsiz müzik kullanımına özen gösterin.

İlk 30 günden sonra günlük video yüklemenizi 1’e çekin ve ikinci 30 günün sonunda toplamda yüklediğiniz video sayısı 120’den az olmasın.

 

Bol bol sosyal medya tanıtımları yapın ve gerektiği yerde para harcamasını bilin. ( Reklam bu konuda çok önemlidir. )

Kanal abone sayınızı 1000’e ulaştırdığınızda YouTube üzerinde “İş Ortaklığı” başvurusunda bulunun.

Başvurunuz eğer illegal bir durum yoksa çok kısa bir süre içerisinde onaylanacaktır.

Videolarınızın düzenleme kısmında Para Kazanma özelliğini aktifleştirin.

İlk zamanlar çok düşük miktarda gelir elde etseniz de gitgide kazancınız katlanacaktır. Tabi bu esnada düzenli olarak video yüklemeye, reklam yapmaya devam edin.

Kanalınız iyi bir yere geldikten sonra geliriniz aylık 1000 TL’ye yaklaşmış olacak. Ardından kanalınızın kategorisine göre sponsorlar ile anlaşabilirsiniz ve 5000 TL’ye kadar hatta daha fazla miktarda para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Hemen şimdi başlayın, bu sektöre hızla adım atın. Yüksek gelirler elde etmek hayal olmaktan çıksın..

Written by NMB

Nazım Mert BİLGİ. 19.05.2018 tarihinde RA ile beraber bu web sitesini kurduk. Sizlere birçok kategori adı altında özgün içerikler sunmaya devam ediyoruz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Gökhan Güney – Candan Sevmeli Şarkı Sözü

2018’in En İyi Erkek Parfüm Markaları